wtorek, 16 maja 2017

Konferencja Jubileuszowa 
60 lat
Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego

11.05.2017 r. 
          11 maja 2017 roku w Lublinie odbyła się Jubileuszowa Konferencja z okazji 60-lecia Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego pt. Bezpieczna Pielęgniarka=Bezpieczny Pacjent.
          Wydarzenie zostało zorganizowane przez PTP Oddział Lublin, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie oraz Studenckie Koło Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
          Konferencja rozpoczęła się warsztatami tematycznymi:
  • Bezpieczne przemieszczanie pacjenta
  • Bezpieczna linia naczyniowa
  • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa


          Uczestnicy zdobyli wiedzę oraz umiejętności przydatne w codziennej pracy pielęgniarskiej.
          W trakcie Konferencji Zarząd Oddziału Lublin Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego wręczył podziękowania i dyplomy uznania dla osób oraz instytucji, które w sposób szczególny na przestrzeni ostatnich lat przyczyniły się do rozwoju Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego oraz podejmowały działania na rzecz pacjentów oraz środowiska pielęgniarskiego w lubelskim regionie i poza nim.
          Warto wspomnieć, że Dyplom Uznania otrzymało Studenckie Koło PTP przy Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego, które działa nieprzerwanie od 2008 roku.
          Na koniec wydarzenia Organizatorzy przygotowali artystyczną niespodziankę, dla Gości wystąpił zespół Art Deco.
          W imieniu Organizatorów dziękujemy raz wszystkim za tak ogromne zainteresowanie Konferencją, za przybycie oraz wspieranie i promowanie idei polskiego pielęgniarstwa.

Zdj. Ewelina Białek


        

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękujemy za oddane komentarze. Wszystkie uwagi są bardzo cenne a wyrażenie swojego zdania pozwoli nam też sprawdzić czy trafiamy w dobrą tematykę. Pamiętajmy! Każdy może mieć coś do powiedzenia w danej sprawie i każdy głos się liczy :)